Dramë në Lipjan, Gjilani fiton në çastet e fundit

Futboll

Dramë në Lipjan, Gjilani fiton në çastet e fundit

Nga: Kemajl Goca Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 14:53
Dramë në Lipjan, Gjilani fiton në çastet e fundit

Gjilani kthehet me tre pikë nga stadiumi “Sami Kelmendi” në Lipjan dhe merr kreun e tabelës në elitën e futbollit të Kosovës. Epilogun e vendosi futbollisti Gerhard Progni.

Gjilani e mundi me rezultat 2:1 Ulpianën, në ndeshjen e javës së 14-të të elitës së futbollit të Kosovës. 

Egzon Qerimi shënon gol të bukur në minutën e 23-të, duke kaluar në epërsi Ulpianën.

Në pjesën e dytë ndryshuan gjërat, në minutën e 66-të, Albert Dabiqaj realizon me kokë, 1:1.

Në minutën e 83-të, tërthorësja shpëton Gjilanin. 

Në minutën e 85-të, Progni shënon gol të bukur për fitoren (1:2) e Gjilanit.

Gjilani kryeson me 24 pikë apo ka ndeshje që nuk është mposhtur, ndërsa Ulpiana zë pozitën e shtatë me 16 sosh.

BKT Superliga

Prishtina - Dukagjini 0:0
Drita - Drenica 1:0
Ulpiana - Gjilani 1:2
Feronikeli - Malisheva 0:1
Nesër
Llapi - Ballkani 13.30

Tabela
1. Gjilani    14    6    7    1    18:12    25
2. Drita    14    7    4    3    14:9    25
3. Ballkani    13    6    6    1    17:9    24
4. Drenica    14    6    2    6    17:14    20
5. Prishtina    14    4    6    4    15:13    18
6. Llapi    13    5    3    5    16:15    18
7. Ulpiana    14    4    4    6    15:23    16    
8. Malisheva    14    4    3    7    12:13    15
9. Dukagjini    14    3    6    5    10:12    15
10. Feronikeli    14    3   1    10    5:19    10

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat