Lionel Messi i drejtohet Lewandowskit më këto fjalë

Futboll

Lionel Messi i drejtohet Lewandowskit më këto fjalë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 22:20
Lionel Messi

Lionel Messi e ka fituar edhe njëherë Topin e Artë dhe ky njëherit ishte i shtati në karrierën e tij.

Ishte parashikuar një luftë kokë më kokë ndërmjet argjentinasit dhe polakut Robert Lewandowski, por në fund argjentinasi u shpall fitues.

“Robert, ti e meriton Topin e Artë.

Vitin e kaluar, të gjithë ishin dakord të thoshin se ju ishit fituesi i madh i këtij çmimi”, ishin fjalët e Messit drejtuar sulmuesit të Bayernit menjëherë pas ndarjes së çmimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat