Formacionet zyrtare: Milan – Salernitana

Futboll

Formacionet zyrtare: Milan – Salernitana

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 14:22
Formacionet zyrtare: Milan – Salernitana

Gjiganti italian synon të marrë fitoren e radhës sonte.

Skuadra e Milanit e pret në shtëpi Salernitanan në duelin që luhet nga ora 15:00.

‘Rossonerët’ kanë vendin e dytë me 35 pikë, kurse Salernitana është e fundit me tetë sosh.

Milani synon të marrë fitoren e radhës sot që të mbetet në hap me kreun e tabelës, ndërsa mysafirët do të mundohen të shkaktojnë befasi.

Formacioni i Milanit: Maignan; Florenzi, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessiè, Bakayoko; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Pellegri

Formacioni i Salernitanas: Belec; Bogdan, Gyomber, Veseli; Zortea, L. Coulibaly, Di Tacchio, Schiavone, Ranieri; Ribery, Simy.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat