Drita tregon ‘muskujt’ kundër Prishtinës

Nga: Kemajl Goca Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 14:19
Drita

Drita nga Gjilani e hesht Prishtinën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Skuadra nga Gjilani ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj Prishtinës, në takimin e javës së 17-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Tifozët e Dritës, “Intelektualët” në festë e “Plisat” e Prishtinës, të zhgënjyer.

Kryetrajneri i Prishtinës, boshnjaku Abdullah Ibrakoviq, pëson humbjen e parë prej se ka marrë timonin e kësaj skuadre.

Në minutën e 36-të, Marko Simonovski, ka shënuar për fitoren e madhe të Dritës.

Në minutën e 42-të, Oto John i Prishtinës, shpërdoroi një rast ideal, në vend që të shënoi ai nuk e qëllon portën.

Drita tregon ‘muskujt’ kundër Prishtinës.

Ballkani kryeson me 33 pikë, pasojnë Gjilani me 32, Drita 31, Llapi 26, Prishtina 24 pikë etj.