Skena të tmerrshme, 54 të arrestuar e 12 në spital 

Futboll

Skena të tmerrshme, 54 të arrestuar e 12 në spital 

Nga: K.Goca Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 13:52
Skena të tmerrshme, 54 të arrestuar e 12 në spital 

Skena të tmerrshme në rrugët e Lisbonës...

Para ndeshjes Benfica - Dinamo e Kievit, tifozët e këtyre dy skuadrave janë përplasur keq mes vete.

Është parë një përleshje brutale, ka pasur edhe të shtëna, ndërsa epilogu i kësaj lufte të tifozëve ka qenë 54 persona të arrestuar, ndërsa 12 kanë përfunduar në spital për shkak të plagëve, raportojnë mediat portugeze.

Ky është turp i madh që ndodhi mbrëmë, në ndeshjen e Champions League.

Benfica triumfoi me rezultat 2:0 ndaj Dinamos dhe u kualifikua në të tetën e finales.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat