Napoli pas Julian Alvarezit

Futboll

Napoli pas Julian Alvarezit

Më: 16 janar 2022 Në ora: 13:26
Napoli pas Julian Alvarezit

Në fund të sezonit Lorenzo Insigne do t’i thotë lamtumirë Napolit. Klubi do te duhet te beje pa kapitenin dhe te gjeje nje pasues te tij.

Dhe për ta bërë këtë, emri më i nxehtë deri më sot është Julian Alvarez i River Plate.

Klubi blu nisi te levizte me herët për argjentinasin, në qendër të një ankandi ndërkombëtar.

Sipas Gazzetta dello Sport, madje, duket se De Lareuntiis & Co kane nder mend te mposhtin konkurrencen.

Kostoja dhe formula.
21-vjeçari është një mundësi tregu me klauzolën 20 milionë euro duke përfshirë edhe përqindjen e kartonit në dorë të lojtarit, i cili kërkon 2 milionë euro në sezon.

Kontrata që skadon në dhjetor 2022 këshillon River që të kërkojë një blerës së shpejti dhe Alvarez gjithashtu shtyn të largohet menjëherë nga Amerika e Jugut. Vullneti i Napolit në vend të kësaj do të ishte ta bllokonte atë në prag të verës dhe nuk është i vetmi që mendon kështu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat