​Kosova zhvillon ndeshje miqësore me Zvicrën në muajin mars

Futboll

​Kosova zhvillon ndeshje miqësore me Zvicrën në muajin mars

Më: 17 janar 2022 Në ora: 17:53
Kosova

Në kuadër të ndeshjeve miqësore të parapara të zhvillohen në muajin mars, Kosova ka caktuar zhvillimin e një ndeshjeje miqësore me Zvicrën.

Lajmin e ka konfirmuar presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Ai ka thënë se është arritur marrëveshja që Kombëtarja A e Kosovës më 29 mars të zhvillojë ndeshje miqësore me Kombëtaren e Zvicrës.

Ndërkohë FFK po ashtu ka bërë të ditur se janë duke u zhvilluar negociata për aranzhimin e një ndeshjeje tjetër miqësore dhe gjithçka pritet të definohet brenda disa ditësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat