Mourinho komentoi ndeshjen e lojtarit shqiptar

Futboll

Mourinho komentoi ndeshjen e lojtarit shqiptar

Më: 18 janar 2022 Në ora: 15:28
Mourinho komentoi ndeshjen e lojtarit shqiptar

Mourinho ka lavdëruar për herë të parë Marash Kumbullën, teksa më parë kishte vendosur në dyshim cilësitë e këtij lojtari.

Mbrojtësi shqiptar ishte më i miri në fushë në përballjen e fituar ndaj Cagliarit me shifrat 1-0. Ndërkohë sipas prestigjiozes “Corriere dello Sport”, ky ishte një mesazh i qartë që i jepet edhe të tjerëve për shkakun e sjelljes shembullore dhe përulësinë që pati Kumbulla edhe pasi fjalët e Murinjos e tejkaluan cakun.

“Mourinho komentoi ndeshjen e Marash Kumbullës ndaj Cagliarit.

E bëri vetë këtë, pa iu bërë qoftë edhe një pyetje për këtë temë nga ndonjë gazetar. Ishte një sinjal pozitiv që i jepet lojtarit dhe grupit në përgjithësi kur shihen reagimet e duhura të lojtarëve. Atëherë Murinjo mund të fali gabimet”, shkruan “Corriere dello Sport”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat