Shqyrtohet shitja e klubit të njohur

Futboll

Shqyrtohet shitja e klubit të njohur

Më: 18 janar 2022 Në ora: 15:51
Shqyrtohet shitja e klubit të njohur

Pronari i Evertonit, Farhad Moshiri po e konsideron shitjen e klubit, pasi nuk ka arritur t’i përmbush objektivat që i kishte.

Iraniani ka investuar rreth 500 milionë euro dhe ka 90% të aksioneve, por kjo pritet të ndryshojë.

Evertoni momentalisht vlerësohet me rreth 400 milioën euro, që i bie se Moshiri do të pësonte humbje të madhe.

Një konzorcium i interesuar ka kontaktuar me biznesmenin iranian dhe oferta po shqyrtohet seriozisht, sipas The Sun.

Evertoni së fundmi shkarkoi trajnerin Rafael Benitez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat