Ranieri: Në Itali i ndryshojnë trajnerët si akulloret!

Futboll

Ranieri: Në Itali i ndryshojnë trajnerët si akulloret!

Më: 18 janar 2022 Në ora: 15:56
Ranieri: Në Itali i ndryshojnë trajnerët si akulloret!

Para disa ditëve, Rafael Benitez u shkarkua nga klubi i Everton si pasojë e rezultateve të dobta, me skuadrën që tashmë është e përfshirë në duelin e mbijetesës. Mbi shkarkimin e spanjollit, ka komentuar edhe tekniku i Watford, Claudio Ranieri i cili thekson se ai që e pëson kur ekipi nuk ecën në rrugën e duhur është trajneri.

“Asgjë nuk ka ndryshuar, kur një skuadër nuk ka ecuri të mirë atëherë ai që e pëson është trajneri.

Kështu është në të gjithë botën, në Itali është edhe më e theksuar kjo pjesë, por edhe në Spanjë apo Francë.

Benitez nuk mundi të bënte merkato sepse u emërua pas Ancelottit dhe skuadra nuk ishte e ndërtuar prej tij.

Gjeti një ekip dhe u mundua të bënte më të mirën, ndoshta në Angli nuk jeni mësuar me gjëra të tilla por në Itali, trajnerët i ndryshojnë si akulloret”, u shpreh Ranieri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat