Nike largohet nga Seria A, marka e re e topit do të jetë Puma   

Futboll

Nike largohet nga Seria A, marka e re e topit do të jetë Puma   

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:11
Nike largohet nga Seria A, marka e re e topit do të jetë Puma   

Duke filluar nga viti i ardhshëm, topi i Seria A nuk do të jetë më firma e njohur Nike.

Kompania amerikane ka komunikuar se pas 15 viteve bashkëpunim, lidhja me kampionatin e Seria A do të ndërpritet.

Bëhet me dije se vitin tjetër do të jetë Puma.

Nike do të qëndrojë në Itali vetëm për sfidat e Inter-it pasi zikaltërit kanë një kontratë deri në vitin 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat