Ky klub i madh e kërkon Xherdan Shaqirin

Futboll

Ky klub i madh e kërkon Xherdan Shaqirin

Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:31
Ky klub i madh e kërkon Xherdan Shaqirin

Futbollisti Xherdan Shaqiri është në qendër të vëmendjes.

Sipas raportimeve, klubi i Fenerbahçes ka nisur punën për transferimin e futbollistit Xherdan Shaqiri, duke vënë kontakte zyrtare.

Tifozët e klubit po e presin me padurim ardhjen e një lojtari si Shaqiri, i cili dhe më herët ka qenë i lidhur me Fenerbahcen.

Shaqiri ka kontratën me Lyonin deri në vitin 2024, por duket se klubi francez është i gatshëm ta lirojë shqiptarin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat