Juventusi nis kontaktet për transferimin e Martialit

Futboll

Juventusi nis kontaktet për transferimin e Martialit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 19:28
Anthony Martial

Sulmuesi francez po kërkon një rrugëdalje nga Old Trafford gjatë afatit kalimtar të janarit dhe mund t’i ofrohet një mundësi kalimi të gjigantët italian. 

Anthony Martial e ka bërë të qartë se dëshiron të largohet nga Manchester United në afatin kalimtar të dimrit dhe ‘Goal’ ka mësuar se Juventusi ka kontaktuar me përfaqësuesit e tij.

Sulmuesi ndërkombëtar francez ka luftuar për kohën e lojës në sezonin 2021-22, duke marrë vetëm 10 paraqitje në të gjitha garat dhe asnjë veprim që nga 2 dhjetori.

Gjigantët e Serisë A kanë qenë në kontakt me shoqëruesit e Martial, por ende nuk kanë bërë një afrim me United.

Pasi panë Federico Chiesa të përjashtuar për pjesën tjetër të sezonit me dëmtim të ligamentit të gjurit, Bianconerët janë të etur për të gjetur përforcime në sulm.

Massimiliano Allegri ka ngarkuar bordin e tij me detyrën për t’i ofruar atij një tjetër sulmues përpara se të kalojë afati i ardhshëm i merkaton, me Martialin në mesin e atyre që do të shikojë.

“Goal” ka kuptuar se klubi anglez është i gatshëm ta lërë sulmuesin francez të largohet në huazim në dy javët e ardhshme, por vetëm nëse një klub vjen me ofertën e duhur.

Kuptohet se United dëshiron që një klub të paguajë të gjithë pagat e Martial, të cilat janë më shumë se 200,000 £ në javë, dhe ata po kërkojnë gjithashtu një tarifë huazimi që mund të rritet në 6 milionë funte.

Sevilla ishte e interesuar të merrte Martial në huazim për pjesën tjetër të sezonit, por oferta e tyre u refuzua pasi ata mund të përballonin vetëm gjysmën e pagës së tij. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat