Evertoni emëron trajnerin e ri të klubit

Futboll

Evertoni emëron trajnerin e ri të klubit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 19:32
Foto ilustrim

Duncan Ferguson është emëruar si menaxher i përkohshëm i Evertonit për ndeshjet e ardhshme të klubit.

Legjenda e Everton mori drejtimin e stërvitjes të martën në mëngjes, ndërsa skuadra filloi përgatitjet e saj për vizitën e Aston Villa në Goodison Park të shtunën.

Ferguson do të mbështetet në pozicionin e tij të përkohshëm nga John Ebbrell dhe Leighton Baines, së bashku me trajnerin e portierëve Alan Kelly.

Është hera e dytë që Ferguson merr drejtimin e përkohshëm në klub, pasi i ka udhëhequr Blutë në pesë pikë nga tre ndeshjet e ligës kundër Chelsea, Manchester United dhe Arsenal në dhjetor 2019.

Një njoftim për një emërim të përhershëm menaxherial do të bëhet në kohën e duhur, ka konfirmuar faqja zyrtare e klubit anglez. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat