Shkupjanët mposhtën nga skuadra polake  

Futboll

Shkupjanët mposhtën nga skuadra polake  

Nga: K.G. Më: 18 janar 2022 Në ora: 19:36
Shkupjanët mposhtën nga skuadra polake  

Kampioni i vjeshtës në Maqedoninë e Veriut, Shkupi, është mposhtur me rezultat 4:1 nga Lech Poznan, në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Antalia. 

Skuadra polake avancoi me 2:0 në pjesën e parë, po ashtu edhe në pjesën e dytë treguan lojë të mirë.

Skuadra shqiptare ndryshoi përbërjen e pjesës së parë, ndërsa trajneri Sedloski u dha rast shumicës së lojtarëve që po përgatiten në Turqi.

Lech kaloi në epërsi në minutën e 34-të me Amarala dhe katër minuta më vonë Miliq rriti epërsinë në 2:0. 

Në minutën e 54-të Lech arriti në 3:0 me golin e Marhvinskit, ndërsa në minutën e 69-të Radeski shënon me kokë për 3:1.

Në minutën e 75-të, 4:1 pas gjuajtjes së Tibës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat