Muriqi 71 minuta, Hysaj zëvendësues, Lazio kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë

Futboll

Muriqi 71 minuta, Hysaj zëvendësues, Lazio kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë

Nga: K. Goca Më: 18 janar 2022 Në ora: 20:11
Immobile

Lazio me mund të madh kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë. 

Skuadra nga Roma pas 120 minutave e mposhti me rezultat 1:0 Udinesen. 

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi u aktivizua standard, duke u zëvendësuar në minutën e 71-të.

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, u paraqit nga minuta e 80-të, duke pasur të paktën 40 minuta lojë. 

Futbollisti Ciro Immobile vulosi fitoren me golin që shënoi në minutën e 106-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat