Formacionet zyrtare: Brighton – Chelsea

Futboll

Formacionet zyrtare: Brighton – Chelsea

Më: 18 janar 2022 Në ora: 20:09
Foto ilustrim

Chelsea do ta vizitojë skuadrën e Brightonit të martën mbrëma në duelin e xhiros së 23-të në Premier Ligë. 

Chelsea është pa fitore në tre ndeshjet e fundit në Premierligë dhe vie pas një humbje 1-0 ndaj Man Cityt në Etihad Stadium, ndërkohë Brightoni është pa humbje në katër ndeshjet e fundit në kompeticion, me dy fitore dhe dy barazime.

Dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Brighton XI: Sanchez; Lamptey, Veltman, Webster, Burn, Cucurella; Gross, Moder, Mac Allister, Alzate; Welbeck.

Chelsea XI: Kepa; Azpilicueta, Thiago Silva, Rudiger; Hudson-Odoi, Jorginho, Kante, Alonso; Mount, Lukaku, Ziyech.

‘Blutë’ pozicionohen në pozitën e tretë në tabelë me 43 pikë të mbledhura, gjersa Brightoni në pozitën e nëntë me 28 pikë të mbledhura.

Kujtojmë që përballja e tyre e cila u zhvillua jo shumë kohë më parë, u mbyll me rezultat 1-1 me një gol barazues të skuadrës mysafire nga Danny Welbeck.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat