Senzacion! Shqiptari i Kosovës me ekipin e tij, eliminojnë Dortmundin e Haalandit 

Futboll

Senzacion! Shqiptari i Kosovës me ekipin e tij, eliminojnë Dortmundin e Haalandit 

Nga: Kemajl Goca Më: 18 janar 2022 Në ora: 22:37
Paçarada me numër 23

Futbolli nuk do të ishte aq i bukur po të mos kishim befasi të mëdha, siç ndodhi sonte në “Millerntor” në Hamburg. 
St. Pauli, lider i Bundesliga II, eliminon Dortmundin, duke e mposhtur me rezultat 2:1.

Mbrojtësi nga Kosova, Leart Paçarada, me St. Pauli-n, shkaktojnë senzacion, heqin qafesh prej skuadrave favorite për të fituar Kupën e Gjermanisë.

St. Pauli kualifikohet në çerekfinale e Kupës së Gjermanisë.

Image

Learti, djali i legjendës së futbollit, ish portierit Shukri Paçarada, ka bërë paraqitje të mirë, duke u vlerësuar me notë 7.0 nga faqja e specializuar për statistika “Sofascore”. 

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 2:0 për St. Pauli-n, duke iu falënderuar golave të Amenyido (4') e Witsel (40'-autogol).
 Në minutën e 58-të, Haaland ngushton humbjen, duke shënuar nga penalltia.

Dortmundi eliminohet, ndërsa Paçarada që u paraqit tërë takimin, me St. Paulin avancojnë, më tej, duke i gëzuar tifozët e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat