Manchester United refuzon ofertën e Newcastle për huazim të Jesse Lingard

Futboll

Manchester United refuzon ofertën e Newcastle për huazim të Jesse Lingard

Më: 20 janar 2022 Në ora: 09:17
Jesse Lingard.

Manchester United ka refuzuar një ofertë huazimi nga Newcastle për Jesse Lingard.

29-vjeçari ka qenë një figurë periferike në Old Trafford këtë sezon, duke luajtur vetëm një herë në 14 paraqitje dhe është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij.

United nuk janë të gatshëm të lënë Lingardin të largohet në huazim – pavarësisht se shefi i përkohshëm Rangnick më parë pohoi se skuadra e madhe e klubit duhej të pakësohej.

Klubi është ende i hapur për një shitje të përhershme këtë muaj, pasi ata kërkojnë të fitojnë para për një lojtar që është pothuajse i sigurt që do të largohet në verë për asgjë, raporton 90Min.

Newcastle – i cili kishte pyetur Man Unitedin për një numër huash të mundshme, duke përfshirë Lingard dhe Donny van de Beek – po kërkon të bëjë sa më shumë marrëveshje që të jetë e mundur para fundit të dritares së janarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat