Manchester United vendos rekord historik

Futboll

Manchester United vendos rekord historik

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Manchester United është bërë skuadra e parë në Premierligë që ka shënuar 300 fitore si mysafir në të gjitha garat.

“Djajtë e Kuq” dje triumfon me rezultat 1 – 3 ndaj Brentfordit, falë golave të Anthony Elanga, Mason Greenwood dhe Marcus Rashford.

Me këtë fitore ndaj “Bletave”, Man Utd është bërë skuadra e parë që regjistron 300 fitore si mysafir.

Pas Man Utd për këtë rekord, renditët Chelsea me 259 fitore si mysafir, ndjekur nga Arsenal me 246 dhe Liverpool me 239.

Në total, United ka fituar pesë nga nëntë ndeshjet e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat