Barcelona është e gatshme të paguajë 45 milionë në 3 këste

Futboll

Barcelona është e gatshme të paguajë 45 milionë në 3 këste

Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:05
Barcelona është e gatshme të paguajë 45 milionë në 3 këste

Gazetari brazilian Jorge Nicola raporton se Barcelona është e gatshme të paguajë 45 milionë në 3 këste për nënshkrimin e 15-vjeçarit Endrick nga Palmeiras . Kësti i parë do të paguhet kur ai të mbushë 16 vjeç, i dyti kur ai debuton me Palmeiras dhe e treta kur zyrtarisht iu bashkua Barcelonës në moshën 18-vjeçare.

Edhe pse Douglas Ramos , babai i talentit të parakohshëm, ka treguar edhe interesimin e fortë të Flamengos .

“Ata janë të gatshëm të hyjnë në luftë dhe të paguajnë për të,” tha ia për Canal Verdao , por iu referua rivalitetit dhe besnikërisë si pengesa kryesore.

“Ne nuk i mbyllëm dyert, por nuk do të ishte e denjë t’i kthejmë shpinën Palmeiras. Synimi ynë është të qëndrojmë dhe të nënshkruajmë një kontratë profesionale,” ka avancuar ai.

Asismo, konfirmoi interesimin e blaugranës. Edhe pse për momentin, pa specifikuar asnjë propozim. Ndërkohë që luhet ndeshja e së ardhmes së tij, Endrick përgatitet për çerekfinalet e Copa de Sao Paulo Junior duke kombinuar seancat stërvitore me ekipin e parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat