Drita e Gjilani sot zhvillojnë miqësore në Turqi

Futboll

Drita e Gjilani sot zhvillojnë miqësore në Turqi

Më: 23 janar 2022 Në ora: 12:29
Drita e Gjilani sot zhvillojnë miqësore në Turqi

Plot tetë ekipe nga 10 sa janë në Superligën e Kosovës kanë marrë rrugën drejt Antalias të Turqisë për fazën përgatitore.

Ditën e sotme dy skuadrat gjilanase, Drita dhe Gjilani do të zhvillojnë miqësoret e radhës.

Me fillim nga ora 14:00 me kohën tonë lokale, Gjilani do të përballen me skuadrën ruse Chayka.

Ndërkohë një orë më vonë, Drita do të ndeshet me skuadrën ukrainase Chernomorets Odessa e cila e mposhti Prishtinën me rezultat të thellë 4-0.

Ndeshje miqësore:

14:00 Gjilani – Chayka

15:00 Drita – Chernomorets Odessa

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat