Benzema dështon nga penalltia, Reali mezi barazon në 'Santiago Bernabeu'

Futboll

Benzema dështon nga penalltia, Reali mezi barazon në 'Santiago Bernabeu'

Nga: K. Goca Më: 23 janar 2022 Në ora: 18:10
Benzema dështon nga penalltia, Reali mezi barazon në 'Santiago Bernabeu'

Elche gati iu hakmor Realit për humbjen në ndeshjen e Kupës së Mbretit! 

Elche ka barazuar me rezultat 2:2 ndaj Real Madridit, në takimin e javës së 22-të të kampionatit spanjoll.

Në minutën e 33-të, Karim Benzema godet nga penalltia por topi shkoi mbi portën e portierit Badia.  

Për Elchen shënuan Boye (42') e Milla (76') dhe për Realin Modriç nga penalltia në minutën e 82-të e Militao në atë të 90+2.

Reali kryeson me 50 pikë, ka 4 më shumë se Sevilla dhe Elche renditet e 15-ta me 23.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat