E trishtë, dyshohet për gjashtë të vdekur në lojën e Kamerunit dhe Komoreve

Futboll

E trishtë, dyshohet për gjashtë të vdekur në lojën e Kamerunit dhe Komoreve

Më: 24 janar 2022 Në ora: 23:32
Foto ilustrim

Gjashtë persona raportohet se janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar nga një përplasje jashtë stadiumit, ku u zhvillua një ndeshje në kuadër të Kupës së Afrikës në Kamerun.

Disa video treguan tifozët e futbollit duke u shtyrë me njëri-tjetrin për të hyrë në stadiumin “Paul Biya” në një lagje të kryeqytetit, Yaounde.

Naseri Paul Biya, guvernator i rajonit qendror të Kamerunit, tha se mund të ketë më shumë viktima.

Një raport tjetër tha se një numër fëmijësh kishin humbur vetëdijen.

Ndeshja e 16 e fundit ndërmjet Kamerunit dhe Komoreve u zhvillua pavarësisht incidentit, përfundoi me fitoren 2-1, shkruan BBC.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat