​Mauro Zarate afër rikthimit në Serie-A

Futboll

​Mauro Zarate afër rikthimit në Serie-A

Më: 27 janar 2022 Në ora: 06:44
​Mauro Zarate

E ardhmja e Mauro Zarates mund të jetë në Itali dhe në Serinë A. Ish-sulmuesi argjentinas i Interit, i cili është lojtar i lirë pas përvojës së tij në Atletico-MG, në Brazil, është në kërkim të një aventure të re.

Sipas raportimeve të gazetës argjentinase ‘Olé’, Salernitana është në gjurmët e Zarates me drejtorin e ri sportiv Walter Sabatini i cili dëshiron ta bindë atë të kthehet në Itali.

Argjentinasi tashmë ka refuzuar një ofertë nga Gimnasia, e cila synon ta rikthejë në Argjentinë.

Ai në të kaluarën, përveq Interi, ka luajtur edhe për Lazion në kampionatin italian.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat