Scaloni: Ka vuajtur shumë nga koronavirusi, ndaj nuk e thirra Messin

Futboll

Scaloni: Ka vuajtur shumë nga koronavirusi, ndaj nuk e thirra Messin

Më: 27 janar 2022 Në ora: 13:02
Scaloni: Ka vuajtur shumë nga koronavirusi, ndaj nuk e thirra Messin

Lionel Scaloni shpjegoi arsyet që çuan në mos thirrjen e Lionel Messit për dy ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës kundër Kilit dhe Kolumbisë:

“Ne do të donim që ai të ishte këtu. Unë pata një bisedë me të dhe Leo më tha se ka vuajtur shumë prej COVID.

Ai kishte shumicën e simptomave. Është e rëndësishme që ai të rikuperohet fizikisht, preferova më mirë të mos rrezikoja.

Messi nuk ka luajtur prej disa kohësh dhe mendoj se vendimi ishte i duhuri”.

Në mungesë të yllit argjentinas, Scaloni saktësoi se shiritin e kapitenit do ta mbajë Angel di Maria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat