Muriqi fluturon drejt Spanjës

Futboll

Muriqi fluturon drejt Spanjës

Më: 27 janar 2022 Në ora: 19:17
Muriqi fluturon drejt Spanjës

Muriqi fluturon drejt Spanjës!

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka pranuar një ofertë nga Mallorca e Spanjës dhe pritet të fluturojë në gadishullin iberik ditën e sotme për të kryer testet mjekësore.

Gazeta spanjolle “Diario de Mallorca” deklaron se Muriqi do të transferohet nga Lazio në skuadrën e re në formën e huazimit, me të drejtën e blerjes në fund të sezonit.

Kjo do të jetë një mundësi shumë e mirë për 26 vjeçarin, të rikthehet në gjendjen që ishte tek Fenerbahçe, ku dhe cilësohej një nga sulmuesit më të mirë të Superligës së Turqisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat