Kush më kë takohet në Kupën e Mbretit?

Futboll

Kush më kë takohet në Kupën e Mbretit?

Më: 4 shkurt 2022 Në ora: 23:31
Kush më kë takohet në Kupën e Mbretit?

Si rrallë herë më parë, katër skuadra të mëdha mungojnë në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit.

Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid dhe Sevilla janë eliminuar dhe nuk janë më në garë për trofeun e çmueshëm të Kupës së Spanjës.

Skuadrat si Rayo Valecano, Valencia, Athletic Bilbao dhe Real Betis janë në gjysmëfinale të kësaj gare të madhe.

Tanimë dihen edhe çiftet gjysmëfinaliste, ku Rayo Vallecano do të përballet me Real Betis derisa Athletic Bilbao ndeshet me Valencian.

Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Vallecanos dhe Betisit zhvillohet të mërkurën e 9 shkurtit, derisa ajo mes Bilbao e Valencias të enjten me fillim nga ora 21:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat