Inter para sfidës me Liverpoolin

Futboll

Inter para sfidës me Liverpoolin

Më: 16 shkurt 2022 Në ora: 11:44
Inter para sfidës me Liverpoolin

Liga e Kampionëve do të zhvillojë edhe dy ndeshje sipas orarit në kuadër të fazës së eliminimit direkt apo ndryshe që njihet edhe si 1/8 e finales.

Gara më e madhe për klube në Evropë u rikthye me shumë spektakël për këtë pikë të garimit, pasi Paris Saint-Germain fitoi 1-0 të Real Madridit, ndërsa Manchester City si mysafir e shkatërroi Sporting Lisbonën, 5-0.

Një tjetër ndeshje interesante është edhe ajo e sotmja (e mërkurë) në mes të Interit dhe Liverpoolit.

Përballja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Giusseppe Meazza”, me dy skuadrat që duan të marrin rezultat pozitiv.

Një takim për t’u mos u humbur është edhe ajo në mes të Bayern Munichu që i shkon Red Bull Salzbugrgut, me Bavarezët që padyshim se janë favoritë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat