Dy skuadra nga Premier League e duan portierin shqiptar

Futboll

Dy skuadra nga Premier League e duan portierin shqiptar

Më: 18 shkurt 2022 Në ora: 11:43
Dy skuadra nga Premier League e duan portierin shqiptar

Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, do të largohet nga Lazio në fund të këtij sezoni dhe po kërkon menjëherë për një skuadër të re.

Duket se në Premier Ligë po kërkohen shumë shërbimet e gardianit kuqezi, ku pas Newcastle United, tani në garë ka hyrë dhe Watford.

Duket se portieri veteran i ekipit, Ben Forster do të largohet nga ekipi, kështu që klubi po kërkon një portier për ta zëvendësuar.

Strakosha duket se i plotëson kriteret që një ekip si Watford kërkon, por gjithsesi transferimi duket i vështirë për shkak të gjendjes që ndodhet ekipi në renditjen e Priemer Ligës, i cili ndodhet në zonën e rënies.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat