Sot luhen gjashtë ndeshje në kuadër të Premier League

Futboll

Sot luhen gjashtë ndeshje në kuadër të Premier League

Më: 26 shkurt 2022 Në ora: 11:04
Sot luhen gjashtë ndeshje në kuadër të Premier League

Java e 27’të e Premier League ka filluar dje me ndeshjen Southampton-Norwich City e cila u mbyll me fitoren e ‘The Saints’ 2>0, ndërsa sot në kalendar kemi gjashtë sfida të tjera interesante.

Në ora 13:30 do të zhvillohet ndeshja mes Leeds United dhe Tottenham Hotspur, vendasit vijnë nga një humbje kundër Liverpool me rezultat tenistik 6-0, gjithashtu edhe Spurs humbën në ndeshjen në mesjavë kundër Burnley si mysafir me rezultat 1-0.

Manchester United pret në shtëpi vendin e parafundit në tabel skuadrën e Watford. United e cila gjendet në pozitën e katërt në tabel, kërkon fitore medoemos sot pasi skuadrat poshtë saj ju kanë afruar me pikë, kjo ndeshje luhet në ora 16:00.

Dueli i cili mbyll ditën e sotme në Premier League është Everton-Manchester City me fillim nga ora 18:30. ‘The toffees’ nuk dijnë për fitore si vendas ndaj ‘Citizens’ që nga viti 2017, në dhjetë ndeshjet e fundit ata kanë arritur të fitojnë vetëm dy herë, duke humbur shtatë herë dhe vetëm një ndeshje është mbyllur në barazim.

Ndeshje të tjera që luhet sot janë: Brentford-Newcastle, Brighton-Aston Villa, Crystal Palace-Burnley.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat