Skuadrat e vogla e kanë mirëpritur këtë ide...

Futboll

Skuadrat e vogla e kanë mirëpritur këtë ide...

Më: 30 mars 2022 Në ora: 17:19
Skuadrat e vogla e kanë mirëpritur këtë ide...

Italia do të shohë Kampionatin Botëror nga shtëpia, për të dytin edicion radhazi, pasi pësoi një tjetër zhgënjim në Play Off, duke u eliminuar nga Maqedonia e Veriut.

Megjithatë ndryshe nga edicioni i kaluar, këtë herë Botërori i Katarit do të zhvillohet në dimër dhe Seria A do të ndalet për një periudhë prej rreth 50 ditësh, ndaj në Itali po mendojnë për një zgjidhje.

Duke qenë se Botërori nuk do të ndiqet me shumë interes nga italianët, plani i Ligës është që të organizojë një “Serie A Cup”, pra një kompeticion me një fazë grupesh dhe më pas një fazë finale.

Synimi është që ky kompeticion të mbajë të angazhuara skuadrat e Serisë A dhe tifozët italianë, por në të njëjtën kohë, po studiohet mundësia e organizimit në SHBA ose Emiratet e Bashkuara Arabe, në mënyrë që të promovohet më shumë futbolli italian në këto vende.

Skuadrat e vogla e kanë mirëpritur këtë ide, ndërsa të mëdhatë janë skeptike, pasi do të kenë një pjesë të mirë të futbollistëve të angazhuar në Botërorin e Katarit. Gjithsesi për momentin bëhet fjalë vetëm për një ide, mbi të cilën drejtuesit italianë të futbollit po punojnë për ta konkretizuar sa më shpejt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat