Real Madridi interesohet për Kanten

Futboll

Real Madridi interesohet për Kanten

Më: 3 prill 2022 Në ora: 12:31
N`Golo Kante

N`Golo Kante, tash e sa kohë vazhdon të jetë dëshirë e parealizuar për Real Madridin.

Kante i përfundon kontrata me Chelsea në qershor të vitit 2023, por mund të largohet në fund të sezonit.

Kjo pasi, duke parë gjendjen e komplikuar të ‘Londinezëve’, nga rasti i Abramovich, mund të ndikojë që disa nga lojtarët të rrezikojnë të vazhdojnë me Chelsea.

Nëse ndodhë një gjë e tillë me Kante, atëherë Real Madridi janë të interesuar ta marrin në radhët e tyre, mesfushorin francez.

Sipas gazetës presitigjioze ‘AS’, ekipi i Carlo Ancelottit, janë të interesuar të nënshkruajnë me Kante.

Çmimi që do duhet të paguajnë ‘Madrilenët’ për mesfushorin, është 50 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat