Real Madrid planifikon shitjen e Ferland Mendyt

Futboll

Real Madrid planifikon shitjen e Ferland Mendyt

Më: 29 prill 2022 Në ora: 23:41
Ferland Mendy

Real Madridi raportohet se është i gatshëm për të lejuar largimin e Ferland Mendyt gjatë afatit kalimtar të verës.

Francezi ka kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2025, por sipas gazetarit Ramon Alvarez de Mon, klubi spanjoll është i gatshëm të dëgjojë oferta për të.

26-vjeçari në “Santiago Bernabeu” u transferua në vitin 2019 nga Lyoni për 48 milionë euro.

Mbrojtësi i krahut të majtë në tregun e transferimeve vlerësohet me 50 milionë euro, sipas “Transfermarkt”.

Mendy këtë sezon po tregohet lojtar i rëndësishëm për “Los Blancos”. Ai ka bërë 30 paraqitje në të gjitha garat, teksa ka shënuar një gol dhe ka shtuar pesë asistime. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat