Aubameyang i jep fund karrierës me Gabonin

Futboll

Aubameyang i jep fund karrierës me Gabonin

Më: 18 maj 2022 Në ora: 23:24
Aubameyang i jep fund karrierës me Gabonin

Sulmuesi i Barcelonës ka njoftuar se është pensionuar nga kombëtarja e Gabonit.

Pierre-Emerick Aubameyang është pensionuar nga futbolli ndërkombëtar pas 13 vitesh duke përfaqësuar Gabonin.

Auba ishte pjesë e kombit të tij që nga viti 2014 dhe largohet si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave.

Në tetë vite me Gabonin, Aubayemang arriti të shënonte 30-të herë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat