Formacionet zyrtare, Sassuolo – Milan: Kuqezinjve iu mjafton një barazim për titull

Futboll

Formacionet zyrtare, Sassuolo – Milan: Kuqezinjve iu mjafton një barazim për titull

Më: 22 maj 2022 Në ora: 17:18
Sassuolo – Milan

Milani luan në udhëtim kundër Sassuolos, ku vetëm me një pikë të fituar do të shpallet kampion.

Në të njëjtin orar luhet edhe ndeshja mes Inter dhe Sampdoria.

Stefano Pioli ka vendosur të luajë me emra si Saelemaekers, Krunic, Leao dhe Giroud në sulm.

Në anën tjetër te Sassuolo do të luajë treshja Berardi, Scamacca dhe Raspadori.

Sassuolo: Consigli; Muldur, Ayhan, Ferrari, Kyriakopoulos; Lopez, Frattesi, Henrique; Berardi, Scamacca, Raspadori

Milan: Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat