Laurit Krasniqi debuton për ekipin belg

Futboll

Laurit Krasniqi debuton për ekipin belg

Nga: K.G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 21:47
Laurit Krasniqi debuton për ekipin belg

Futbollisti nga Kosova, Laurit Krasniqi, sot debutoi në minutën e fundit për ekipin e Jupiler Pro League të Belgjikës, Antwerp.

Mbrojtës – mesfushori u paraqit standard, ku me ekipin e tij shënuan fitore në udhëtim, me rezultat 1:0 ndaj Royale Union SG.

21 – vjeçari ka treguar angazhim për pak minuta në këtë fitore.

Paraqitja e Krasniqit u vlerësua, nga i cili pritet shumë në edicionin e ri. 

Royale Union SGrenditet në vend të dytë me 46 pikë e Antwerp në të katërtin me 36 sosh në grupin Champioship.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat