Reali interesohet për yllin e Milanit

Futboll

Reali interesohet për yllin e Milanit

Më: 23 maj 2022 Në ora: 16:02
Rafael Leao

Rafael Leao e kaloi një sezon fantastik në fanellën e Milanit.

Sulmuesi portugez ishte protagonist tek “Rossoneri” duke i ndihmuar ata të shpallen kampionë të Italisë pas 11 vjetësh pritjeje.

Dhe, 22 vjeçari ishte protagonist edhe mbrëmë në fitoren 3:0 ndaj Sassuolos, kur i bëri tre asistime.

E paraqitjet e këtij sezoni të 22 vjeçarit u kanë rënë në sy gjigantëve të futbollit evropian.

Mediumi spanjoll “Marca” shkruan se Leao është bërë objektiv i Real Madridit.

Gjiganti spanjoll dështoi ta transferojë Kylian Mbappen, ndërsa tash i është vënë pas sulmuesit të rrezikshëm portugez.

Leao i ka realizuar 11 gola në 34 paraqitje këtë sezon në “San Siro”.

Ai është i lumtur në Milano, por një ofertë e papërmbajtshme mund t’ua ndërronte mendjen drejtuesve të Milanit.

Natyrisht, edhe për lojtarin do të ishte një privilegj të luajë në klubin më të suksesshëm në histori të futbollit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat