Lamtumirë Kombëtare e Kosovës, futbollisti zgjedh Suedinë

Futboll

Lamtumirë Kombëtare e Kosovës, futbollisti zgjedh Suedinë

Nga: K.G. Më: 27 maj 2022 Në ora: 13:55
Lamtumirë Kombëtare e Kosovës, futbollisti zgjedh Suedinë

Media suedeze “Sportbladet” zbulon se mbrojtësi i suksesshëm i Hammarby-t, Edvin Kurtulus, largohet nga Kosova.

Është i çuditshëm ky rast dhe i papritur edhe nga vet futbollisti që ka zgjedhur Suedinë!

Sipas informacioneve të “Sportbladet”, tashmë kanë nisur procedura për ndryshimin e kombëtares.

22-vjeçari Edvin Kurtulus ka lindur dhe është rritur në Halmstads BK, ku u largua edicionin e kaluar për të veshur fanellën e Hammarbyt.

U deshën tre ndeshje para se ai të “çimentonte” vendin e tij në njëmbëdhjetëshen e parë të Marti Cifuente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat