Barcelona dhe Juventusi në garë për Koulibalyn

Futboll

Barcelona dhe Juventusi në garë për Koulibalyn

Më: 27 maj 2022 Në ora: 18:28
Barcelona dhe Juventusi në garë për Koulibalyn

Napoli pritet që të lejojë largimin e Kalidou Koulibalyt në afatin kalimtar të verës.

Kontrata e 30-vjeçarit me napolitanët skadon më 30 qershor të vitit të ardhshëm.

Kjo duket se po e detyron klubin italian ta shesë Koulibalyn këtë verë, për të mos e humbur me parametra zero në vitin tjetër.

Sipas “Tuttosport”, Napoli është duke kërkuar rreth 40 milionë euro për shitjen e senegalezit.

Barcelona dhe Juventusi raportohet se janë klubet e interesuara për shërbimet e Koulibalyt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat