Trajneri nga Kosova shpallet kampion me grupmoshat e reja të Schalke 04

Futboll

Trajneri nga Kosova shpallet kampion me grupmoshat e reja të Schalke 04

Më: 28 maj 2022 Në ora: 19:34
Trajneri nga Kosova shpallet kampion me grupmoshat e reja të Schalke 04

Përveç suksesit të madh nga futbollistët e Kosovës në Evropë, arritje e madhe vjen kësaj radhe nga një trajner.

Trajneri  Bekim Gërxhalia ka arritur një sukses të madh në Gjermani.

Ai është shpallur kampion me grupmoshat e reja të FC Schalke 04.

Kjo është një arritje e madhe duke e ditur konkurrencën në futbollin gjerman.

Gërxhaliu ka prejardhje nga Lipjani, konkretisht nga Ribari i vogël.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat