Manchester City arrin marrëveshje për transferimin e Kalvin Phillips

Futboll

Manchester City arrin marrëveshje për transferimin e Kalvin Phillips

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 20:45
Kalvin Phillips.

Manchester City ka arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit të Leeds United, Kalvin Phillips.

Philips ka qenë një nga objektivat e kampionit aktual të ligës angleze.

Andaj, ‘Citienzs’ kanë bërë ofertën e tyre zyrtare për mesfushorin, ndërsa sipas raportimeve nga ‘Goal’ Leeds kanë pranuar atë ofertë.

Man City do të paguajë 42 milionë funte për reprezentuesin anglez me mundësinë e një shtesë prej 3 milionë funtesh.

Në garë për lojtarin kanë qenë edhe Chelsea, Manchester United, Arsenal dhe Liverpool.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat