Kombulla: Para një muaji ishim kështu

Futboll

Kombulla: Para një muaji ishim kështu

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 21:24
Kombulla

Një muaj më parë, në Tiranë, Roma dhe Marash Kumbulla festuan trofeun e UEFA Conference League përballë Feyenoord.

Një mbrëmje e paharrueshme për klubin italian, tifozët dhe mbrojtësin, i cili suksesin më të lartë me “verdhë e kuqtë” e festoi në “shtëpinë” e tij, në Shqipëri.

Një datë dhe mbrëmje të cilën Marash Kumbulla e ka rikthyer në memorien e të gjithëve me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter”.

“Para një muaji ishim kështu. Ditë e paharrueshme” – shkruan mbrojtësi 22-vjeçar.

Roma triumfoi minimalisht ndaj Feyenoord, në “Air Albania” me një gol të Nicolo Zaniolo në minutën e 32-të duke fituar trofeun e parë europian pas Kupës së Panairëve në vitin e largët 1961.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat