Maldini nuk heq dorë nga Asensio

Futboll

Maldini nuk heq dorë nga Asensio

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 06:37
Asensio

Drejtori sportiv i Milan, Paolo Maldini insiston për transferimin e Marco Asensio.

E ardhmja e Asensios vazhdon të jetë e paqartë.

ojtari nuk është i lumtur me minutat dhe me pagën, andaj do të largohet këtë verë nga ‘Santiago Bernabeu’.

Disa ekipe kanë shfaqur interesim për të, në mesin e tyre edhe kampioni i Italisë, Milan.

Siç njofton ‘AS’ është Maldini që vazhdon të insistojë që ‘Rossonerët’ të transferojnë spanjollin.

Asensio ka edhe një vit kontratë me Real Madridin, ndërsa ka një klauzolë largimi prej 40 milionë euro.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e 26 vjeçarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat