Mbappe: Në Francë duhet të rikthehemi të frikshëm

Futboll

Mbappe: Në Francë duhet të rikthehemi të frikshëm

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 13:18
Mbappe: Në Francë duhet të rikthehemi të frikshëm

Të gjithë sytë janë tek Kylian Mbappe. Sulmuesi rinovoi kontratën me PSG dhe tashmë i duhet të udhëheqë skuadrën parisiene drejt triumfit në Champions League, pasi siç e thekson edhe vetë francezi në një intervistë të fundit, triumfi europian është objektivi më i madh për parisienët.

Ndër të tjera, Mbappe shton se në sezonin e fundit, PSG nuk arrinte të frikësonte kundërshtarët në fushë dhe diçka e tillë sipas tij duhet të ndryshojë shumë shpejt.

“Në sezonin e fundit ne nuk ishim të frikshëm, madje secila skuadër mund të na dëmtonte. Duhet të kthehemi dhe të intimidojmë skuadrat e tjera në Francë, u bënë dy vite që na mungon një karakteristikë e tillë.

Objektivi? Epo, ai dihet është Champions League. Është një objektiv që ne e kemi të deklaruar dhe sigurisht do të punojmë shumë për të. Nuk ka nevojë për shumë fjalë rreth Champions League, mjafton të theksohet se ne e duam shumë atë trofe”, u shpreh Mbappe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat