Atletico me ofertë zyrtare për Emerson

Futboll

Atletico me ofertë zyrtare për Emerson

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 06:49
Emerson Royal.

Atletico Madrid kanë shfaqur interesim serioz për Emerson Royal.

‘Rojiblancos’ janë në kërkim të një mbrojtësi krahu, andaj Emerson po shihet si i denjë për klubin spanjoll.

Sipas asaj që po raportohet në Angli, thuhet se drejtuesit e Atleticos kanë bërë ofertë zyrtare për brazilianin.

23 vjeçari është i lidhur me Tottenham Hotspur deri në vitin 2026 dhe ka një klauzolë largimi prej 25 milionë euro.

‘Spurs’ e shohin si një lojtar të rëndësishëm për ekipin, andaj Atletico duhet t`i bind ata nëse e duan lojtarin në radhët e tyre

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat