Klopp: Salah është një nga futbollistët më të mirë në botë

Futboll

Klopp: Salah është një nga futbollistët më të mirë në botë

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 00:00
Klopp e Salah

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është shprehur shumë i lumtur që ylli i skuadrës së tij, Mohamed Salah ka rinovuar kontratën e re me ‘The Reds’.

Tekniku gjerman tha se egjiptiani mori vendimin më të mirë të mundshëm për ne dhe për të.

“Jam shumë i lumtur. Rinovimi i Salah është vendimi më i mirë i mundshëm për ne dhe për të”, tha Klopp.

“Salah është i Liverpool-it, ai i përket këtyre njerëzve. U desh pak kohë për të arritur marrëveshjen. Gjerat e mirë gjithmonë kërkojnë pak kohë”.

“Salah është një nga futbollistët më të mirë në botë. Jam i bindur se vitet më të mira të karrierës së Mo po vijnë”, theksoi Klopp.

Sulmuesi egjiptiani është pjesë e Liverpoolit është nga viti 2017 dhe ka shënuar 156 gola në 253 paraqitje deri më tani..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat