​Ronaldo nuk shkon në stërvitjet e Manchester United

Futboll

​Ronaldo nuk shkon në stërvitjet e Manchester United

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 10:54
​Ronaldo

Cristiano Ronaldo do të mungojë në stërvitjet e Manchester United për arsye familjare.

Ronaldo mësohet se ia ka dhënë këtë lajm klubit, por pa i specifikuar arsyet, derisa e ardhmja e tij është në dyshim të madh.

Në klub janë në dijeni të vendimit të marrë nga Cristiano Ronaldo për t'u larguar sa më shpejt nga klubi, në rast të ndonjë propozimi të mirë.

Pozicioni i Manchester United, ende i njëjtë: ata këmbëngulin se Cristiano nuk është në shitje pasi ai është pjesë e projektit të Man United për sezonin 2022/2023, raporton Fabrizio Romano.

Agjenti Jorge Mendes do të shqyrtojë opsionet për të gjetur një klub të ri për Cristianon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat