Largimi i Ronaldo – Manchester United kthen vëmendjen kah Dybala

Futboll

Largimi i Ronaldo – Manchester United kthen vëmendjen kah Dybala

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 22:06
Cristiano Ronaldo dhe Dybala

Largimi i mundshëm i Cristiano Ronaldo nga Man United ka bërë që ‘Djajtë e Kuq’ të nisin kërkimet për alternativat.

Ylli portugez nuk është paraqitur në dy stërvitjet e fundit me skuadrën dhe lidhet me një largim.

Kësisoj, emra të ndryshëm kanë filluar të shihen si alternativa. Së fundmi, listës i shtohet Paulo Dybala.

Angelo Mangiante thotë se situata aktuale në merkato mund ta dërgojë Dybalan te United si lojtar i lirë.

Në garë për lojtarin është skuadra e Inter, por edhe ajo e Milan mbetet si alternativë. United mund ta ‘vjedh’ lojtarin nga Serie A. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat