Chelsea do të përballet në miqësore me këtë skuadër italiane

Futboll

Chelsea do të përballet në miqësore me këtë skuadër italiane

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 21:35
Thomas Tuchel

Pas kthimit nga turneu veror i Chelseat në SHBA, Thomas Tuchel dhe skuadra e tij do të vazhdojnë përgatitjet e tyre parasezonale dhe do ta zhvillojë një ndeshje me skuadrës italane, Udinese.

“Blutë” kanë njoftuar tashmë ndeshjet që do t’i zhvillojnë në SHBA kundër Club America, Charlotte FC dhe Arsenalit dhe tani do t’i vazhdojnë përgatitjet në Evropë kur të përballen me skuadrën e Serisë A përpara fillimit të sezonit 2022. /23.

Ndeshja kundër Udineses do të luhet të premten më 29 korrik, me fillimin nga ora 20:00 në stadiumin “Dacia Arena”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat